27 Ocak 2011 Perşembe

Çizim Yapmak


Bu aralar çizim yapmak istiyorum!

Yeteneğim yok oysa ki. Bakarak çizebilirim tabi.

Kendime özgü bir çizgi karakter yaratmak isterim. Çok isterdim.

10 yorum:

Profösör dedi ki...

Evet çizmelisiniz. Heyecvnlanıyorum ben. hayatımı çizgiyle kazanmış biri olarak tiraf edeyim.

Luna dedi ki...

Gerçekten mi? Süper bir şey bu!

Sanatın her dalı harika.

Yeteneğim yok ancak deneyip sizlerle paylaşacağım söz :)

Profösör dedi ki...

Teşekkür ederim. Önce dostluk adına.

soluk dedi ki...

eğer çizim tekniklerini öğrenirsen, istediğin şeyleri çizebilirsin. çok pratik yapmak da önemli. imkansız değil, mutlaka denemelisin eğer çizim yapmayı seviyorsan, üzerine gitmelisin bence.

Luna dedi ki...

Seviyorum ama hiçbir şey bilmiyorum. Nasıl, nereden öğrenebilirim çizim tekniklerini?

İnternetten kendi araştırmamla olacak gibi mi? Ne dersin Sevgili Soluk?

Profösör dedi ki...

Bilgi alış verişi yaparız seninle. türltü türlü çizimler var tabi. senin ne yapmak istediğin önemli. Bir işe de yaramalı çisimlerin..

Nukima dedi ki...

bence bunlar çok tatlı olmuşlar.. çiz çiz çiz (arada tezahüratta yaptım:))

soluk dedi ki...

Sevgili Luna, bana göre internetten biraz zor olur, bir resim atölyesine gidebilirsin eğer imkan varsa. çünkü hocalarla birebir iletişim halinde olursan, yönlendirmeleri sayesinde daha kolay olur öğrenmen. çizim tekniklerinin anlatıldığı kitaplar da var elbette. ama en azından başlangıç aşamasında bir hocayla çalışmanı tavsiye ederim.inan bana, emek verirsen,başarabilirsin.

Profösör dedi ki...

Belki ilginizi çeker; mimlendiniz.:))

Luna dedi ki...

Nukima: ben çizmedim onları, alıntı onlar internetten :( o kadar yetenekli değilim.

Soluk: ufak deneyimler yapayım dedim, daha doğru düzgün kuş vücudu bile çizemiyorum oysa ki. beğenmekle yetinmeyi bilmeli insan bazen :)

Profösör: Mim'i cevapladım bile. ^^

Cemal Süreya der ki,

Cemal Süreya der ki,

Ah, Süreya!

kuşlar toplanmış göçüyorlar. keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / hiçbir şeyim yok akıp giden sokaktan başka. keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / seni o kadar yakından görünce, keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / hızla geçen otobüslerin ardında benzeşmek... keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / baktım yeri toparlıyor ayak izleri. keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / eşiklere oturmuş bir dolu insan, keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / fazıl hüsnü diyor ki, ne diyor fazıl hüsnü?... keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / ortaoyunumuzun dekoru bir kağıt mendil. keşye yalnız bunun icin sevseydim seni. / ve konsolun üstünde noksan bir gümüş kutu, keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / ikinci bir parıltı var senin bakışlarında. keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / yürütüyoruz bütünlemeye kalmış bir sessizlikte.. keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / iki çay söylemiştik orda, biri açık. keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / uzaklara bir bakışın vardı kafeteryada, keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / bir şey var, ancak makilerin orda söyleyebilirim, keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / bir başına arşınlıyor bir adam mavi treni. keşke yalnız bunun için sevseydim seni. / an ki fıskiyesi sonsuzluğun, keşke yalnız bunun için sevseydim seni.
...................................................................................................................